|
Sluttabell
Stabæk 10 8 1 1 104 - 38 20
---------------------------------------------------
Mjøndalen 10 8 1 1 89 - 26 19
Sarpsborg 10 5 1 4 61 - 50 12
Solberg 10 4 1 5 63 - 79 9
---------------------------------------------------
Røa IL 10 3 0 7 45 - 96 6
Ullern 10 0 0 10 30 - 103 0
Toppscorer gruppe A:
Sinnataggen:
Resultater:
Serieomgang 01
1001 Mjøndalen - Solberg ons 26/12 5 - 4 Vassenga
1002 Røa - Stabæk ons 26/12 7 - 16 Røa
1003 Sarpsborg - Ullern ons 26/12 10 - 3 Sarpsborg
Serieomgang 02
1004 Stabæk - Sarpsborg ons 02/01 5 - 2 Stabekk
1005 Solberg - Røa ons 02/01 11 - 5 Solberg
1006 Ullern - Mjøndalen ons 02/01 2 - 14 Ullern
Serieomgang 03
1007 Sarpsborg - Mjøndalen søn 06/01 3 - 11 Sarpsborg
1009 Røa - Ullern søn 06/01 8 - 7 NIH
1008 Solberg - Stabæk søn 06/01 6 - 6 Solberg
Serieomgang 04
1010 Sarpsborg - Solberg ons 09/01 5 - 7 Sarpsborg
1012 Ullern - Stabæk ons 09/01 2 - 7 Ullern
1011 Mjøndalen - Røa ons 09/01 6 - 0 Vassenga
Serieomgang 05
1014 Stabæk - Mjøndalen ons 16/01 1 - 6 Stabekk
1015 Solberg - Ullern ons 16/01 5 - 4 Solberg
1013 Røa - Sarpsborg ons 16/01 2 - 7 NIH
Serieomgang 06
1017 Stabæk - Røa søn 20/01 18 - 0 Stabekk
1018 Ullern - Sarpsborg søn 20/01 2 - 7 NIH
1016 Solberg - Mjøndalen søn 20/01 2 - 9 Solberg
Serieomgang 07
1019 Sarpsborg - Stabæk søn 27/01 4 - 9 Sarpsborg
1021 Mjøndalen - Ullern fre 01/02 20 - 0 Vassenga
1020 Røa - Solberg søn 27/01 10 - 8 Røa
Serieomgang 08
1023 Stabæk - Solberg fre 08/02 22 - 2 Stabekk
1024 Ullern - Røa man 04/02 4 - 9 NIH
1022 Mjøndalen - Sarpsborg ons 30/01 3 - 3 Vassenga
Serieomgang 09
1025 Solberg - Sarpsborg ons 06/02 6 - 10 Vassenga
1027 Stabæk - Ullern ons 06/02 11 - 3 Stabekk
1026 Røa - Mjøndalen ons 06/02 2 - 9 NIH
Serieomgang 10
1028 Sarpsborg - Røa søn 10/02 10 - 2 Sarpsborg
1029 Mjøndalen - Stabæk søn 10/02 6 - 9 Vassenga
1030 Ullern - Solberg søn 10/02 3 - 12 NIH
Sluttspill senior:
1. kvartfinale: onsdag 13.02
Stabæk - Ullevål 15 - 2 Stabekk
Sarpsborg - Drammen 6 - 4 Sarpsborg
Ullern - Mjøndalen 2 - 16 NIH
Solberg - Røa 7 - 4 Solberg
2. kvartfinale: søndag 17.02
Ullevål - Stabæk 4 - 20 NIH
Drammen - Sarpsborg 7 - 10 Vassenga
Mjøndalen - Ullern 8 - 2 Vassenga
Røa - Solberg 4 - 9 NIH
1. semifinale: søndag 24.02
Mjøndalen - Solberg 5 - 2 Vassenga
Stabæk - Sarpsborg 14 - 2 Stabekk
2. semifinale: onsdag 27.02
Solberg - Mjøndalen 2 - 5 Solberg
Sarpsborg - Stabæk 3 - 5 Sarpsborg
3. semifinale: fredag 01.03
Mjøndalen - Solberg 11 - 4 Vassenga
Stabæk - Sarpsborg 13 - 6 Stabekk
Finale: lørdag 09.03 kl.15.30 Stabekk
Stabæk - Mjøndalen 4 - 6
Publikum:
Mjøndalen: 1000 tilskuere på 5 kamper = 200 i gjennomsnitt
Stabæk: 825 tilskuere på 5 kamper = 165 i gjennomsnitt
Sarpsborg: 610 tilskuere på 5 kamper = 122 i gjennomsnitt
Solberg: 610 tilskuere på 5 kamper = 122 i gjennomsnitt
Røa: 415 tilskuere på 5 kamper = 83 i gjennomsnitt
Ullern: 165 tilskuere på 5 kamper = 33 i gjennomsnitt
Flest tilskuere:
Mjøndalen - Solberg 500 tilskuere ( 2. juledag )
Færrest tilskuere:
Røa - Sarpsborg 25 tilskuere
Ullern - Røa 25 tilskuere
Publikum totalt ( elite + gruppe A ):
Mjøndalen: 1580 tilskuere på 9 kamper = 176 i gjennomsnitt
Stabæk: 1325 tilskuere på 9 kamper = 147 i gjennomsnitt
Solberg: 1210 tilskuere på 9 kamper = 134 i gjennomsnitt
Sarpsborg: 860 tilskuere på 9 kamper = 96 i gjennomsnitt
Røa: 531 tilskuere på 9 kamper = 59 i gjennomsnitt
Ullern: 270 tilskuere på 9 kamper = 30 i gjennomsnitt
Toppscorer elite:
Mål 01/02 Navn Klubb
--------------------------------------------------
41 Hanssen Pål Stabæk IF
31 Pettersson Jonas Mjøndalen Idrettsfor
28 Blom Ole Solberg Sportsklubb
28 Lystad Christer Sarpsborg Bandyklubb
16 Kristiansen Jørn W. Mjøndalen Idrettsfor
15 Hauger Nikolay Stabæk IF
13 Eide Alexander Ullern IF
12 Saline Nikolai Røa IL
12 Öhrlund Magnus Stabæk IF
9 Pladsen Alexander Stabæk IF
9 Arnesen Robert Mjøndalen Idrettsfor
9 Kristiansen Stian Mjøndalen Idrettsfor
9 Ekängen Johan Sarpsborg Bandyklubb
8 Waaler Christian Røa IL
8 Thorsen Hans G. Sarpsborg Bandyklubb
6 Yamtsov Alexander Stabæk IF
6 Skistad Kjetil Mjøndalen Idrettsfor
6 Palmberg Anders Solberg Sportsklubb
6 Thorsen Lars Bjørge Sarpsborg Bandyklubb
5 Andreassen Even Holst Stabæk IF
5 Kraft Johnsen Rune Stabæk IF
5 Kleven Thomas Røa IL
5 Eriksen Morten Mjøndalen Idrettsfor
5 Themte Geir Mjøndalen Idrettsfor
5 Johansen Reiulf Solberg Sportsklubb
5 Børresen Ståle Solberg Sportsklubb
4 Nordbrenden Erik Røa IL
4 Kopperud Jørn Anders Solberg Sportsklubb
4 Haraldstad Per Sarpsborg Bandyklubb
4 Holstad Per Willy Mjøndalen Idrettsfor
4 Tchursine Juri Røa IL
3 Tchursine Djima Røa IL
3 Meier Erik Røa IL
3 Rosendahl Jarle Solberg Sportsklubb
3 Austad Marius Solberg Sportsklubb
3 Haagensen Svein Ullern IF
2 Tho Egil Stabæk IF
2 Ericsson Ulf Røa IL
2 Fredriksen Bjørn Stabæk IF
2 Pettersson Stefan Stabæk IF
2 Tho Espen Stabæk IF
2 Kamfjord Simen Røa IL
2 Øen John Richard Mjøndalen Idrettsfor
2 Fjeldheim Svenn Solberg Sportsklubb
2 Rånes Stian Solberg Sportsklubb
2 Fjeld Krister Solberg Sportsklubb
2 Söderlund Jörgen Sarpsborg Bandyklubb
2 Christie Arne Ullern IF
2 Eide Martin Ullern IF
2 Smelhus Roar Ullern IF
2 Randsborg Christian Ullern IF
2 Gulliksen Jonathan Ullern IF
1 Holmen-Jensen Thomas Stabæk IF
1 Rosdahl Tomas Stabæk IF
1 Foss Christian Røa IL
1 Coward James Røa IL
1 Bergh Kjetil Mjøndalen Idrettsfor
1 Kristoffersen Per Olaf Solberg Sportsklubb
1 Solberg Vidar Solberg Sportsklubb
1 Bråthe Tom R. Sarpsborg Bandyklubb
1 Braathe Kjell Sarpsborg Bandyklubb
1 Iversen Espen Sarpsborg Bandyklubb
1 Karlsen Kim Andre Sarpsborg Bandyklubb
1 Berntsen Mattis Ullern IF
1 Knudsen Jan Fredrik Ullern IF
1 Sletta Håkon Ullern IF
1 Narum Bernt Ullern IF
Totalt ( både elite + gruppe A ):
84 ( 41 + 43 ) Hanssen Pål Stabæk IF
59 ( 28 + 31 ) Lystad Christer Sarpsborg BK
51 ( 31 + 20 ) Pettersson Jonas Mjøndalen IF
49 ( 28 + 21 ) Blom Ole Solberg SK
38 ( 12 + 26 ) Öhrlund Magnus Stabæk IF
33 ( 15 + 18 ) Hauger Nikolay Stabæk IF
27 ( 16 + 11 ) Kristiansen Jørn W. Mjøndalen IF
26 ( 9 + 17 ) Arnesen Robert Mjøndalen IF
20 ( 5 + 15 ) Kleven Thomas Røa IL
18 ( 12 + 6 ) Saline Nikolai Røa IL
Sinnataggen:
Mjøndalen: 230 minutter
Sarpsborg: 250 minutter
Røa: 265 minutter
Ullern: 290 minutter
Stabæk: 335 minutter
Solberg: 455 minutter
Totalt ( både elite + gruppe A ):
Mjøndalen: 355 minutter ( 230 + 125 )
Sarpsborg: 405 minutter ( 250 + 155 )
Røa: 425 minutter ( 265 + 160 )
Ullern: 435 minutter ( 290 + 145 )
Stabæk: 530 minutter ( 335 + 195 )
Solberg: 585 minutter ( 455 + 130 )
Ant. Ut.min
-----------------------------------------------
Kopperud Jørn Anders Solberg 3 75 ( 1 rødt kort )
Palmberg Anders Solberg 9 75
Tho Espen Stabæk 7 70
Fredriksen Bjørn Stabæk 7 65
Rosendahl Jarle Solberg 7 60
Saline Nikolay Røa 6 55
Kristoffersen Per O. Solberg 5 50
Larsen Jan Kenneth Stabæk 6 50
Bråthe Tom Ronny Sarpsborg 5 50
Lystad Christer Sarpsborg 6 50
Martinsen Anders Sarpsborg 5 45
Vold Terje Solberg 5 45
Tjomsland Håkon Røa 4 40
Børresen Ståle Solberg 4 40
Johansen Lars Lenes Mjøndalen 4 40
Andresen Kim Ullern 4 40
Haagensen Christian Ullern 4 40
Tchursine Iouri Røa 4 35
Melhus Andreas Røa 4 35
Kamfjord Simen Røa 4 35
Christie Arne Ullern 4 35
Gulliksen Jonathan Ullern 4 35
Spetaas Jarle Sarpsborg 3 30
Haraldstad Per Sarpsborg 3 30
Eide Martin Ullern 3 30
Plym Johan Mjøndalen 3 30
Gundersen Kjetil Solberg 3 30
Solberg Vidar Solberg 3 30
Tho Egil Stabæk 3 30
Yamtsov Alexander Stabæk 3 30
Pettersson Stefan Stabæk 3 30
Themte Geir Mjøndalen 3 25
Themte Roy Mjøndalen 3 25
Nordbrenden Erik Røa 2 20
Bentsen Mattis Ullern 2 20
Knudsen Jan Fredrik Ullern 2 20
Arnesen Robert Mjøndalen 2 20
Eriksen Morten Mjøndalen 2 20
Rånes Stian Solberg 2 20
Söderlund Jörgen Sarpsborg 2 20
Grøterud Jonas Stabæk 2 15
Kleven Thomas Røa 2 15
Ericsson Ulf Røa 1 10
Skillingsås Roger Røa 1 10
Tchursine Djima Røa 1 10
Hanssen Pål Stabæk 1 10
Johnsen Rune Kraft Stabæk 1 10
Rosdahl Tomas Stabæk 1 10
Brunsvig Christian Stabæk 1 10
Fjeldheim Svenn Solberg 1 10
Fjeldseth Stian Solberg 1 10
Johansen Reiulf Solberg 1 10
Andersen Tom Mjøndalen 1 10
Kristiansen Stian Mjøndalen 1 10
Lauritzen Kenneth Mjøndalen 1 10
Pettersson Jonas Mjøndalen 1 10
Skistad Kjetil Mjøndalen 1 10
Øen John Richard Mjøndalen 1 10
Hansen Esben Ullern 1 10
Holthe Stian Ullern 1 10
Blom Petter Ullern 1 10
Randsborg Christian Ullern 1 10
Storaas Pål Ullern 1 10
Nordvik Hans Chr. Ullern 1 10
Johansen John O. Sarpsborg 1 10
Thorsen Lars Bjørge Sarpsborg 1 10
Karlsen Kim-Andrè Sarpsborg 1 10
Iversen Espen Sarpsborg 1 5
Andreassen Even Holst Stabæk 1 5
Totalt ( både elite + gruppe A ):
100 ( 60 + 40 ) Rosendahl Jarle Solberg
85 ( 65 + 20 ) Fredriksen Bjørn Stabæk
85 ( 50 + 35 ) Larsen Jan Kenneth Stabæk
80 ( 70 + 10 ) Tho Espen Stabæk
75 ( 45 + 30 ) Martinsen Anders Sarpsborg
75 ( 75 + 0 ) Kopperud Jørn A. Solberg
75 ( 75 + 0 ) Palmberg Anders Solberg
Dommerhonorarer
Kjøregodtgjørelse dommere
Innrapportering av resultater
Generelle bestemmelser for herre-seriene
Kontaktpersoner
Dommerhonorarer
Elitedivisjonen Honorar: kr 500,- pr. dommer/match.
Kjøregodtgjørelse dommere
Ved to(tre) domm. gjelder følgende satser: Diett for pass.(t/r):
Sarpsborg/Fred. - Oslo/Bærum kr 600,- kr 250,-
Sarpsborg/Fred. - Drammensom. kr 725,- kr 300,-
Sarpsborg/Fred. - Hamar kr 1.275,- kr 300,-
Sarpsborg/Fred. - Grenland kr 975,- kr 250,-
Oslo/Bærum - DO kr 75,-
Oslo/Bærum - Drammensom. kr 300,- kr 100,-
Oslo/Bærum - Asker kr 150,-
Oslo/Bærum - Grenland kr 975,- kr 250,-
Oslo/Bærum - Hamar kr 825,- kr 280,-
Drammensområdet - DO kr 75,-
Drammensområdet - Asker kr 150,-
Drammensområdet - Grenland kr 700,- kr 250,-
Drammensområdet - Hamar kr 1.125,- kr 280,-
Disse satsene inkluderer passasjertillegg
og diett for sjåfør.
Eventuelle bompenger kommer i tillegg.
Dersom man benytter to biler,
skal satsen deles hvis intet annet er
avtalt med lederen av dommerkomitéen.
Sarpsborg omfatter også Fredrikstad.
Oslo omfatter også Bærum.
Drammen omfatter området
Mjøndalen/Solberg/Berskaug/Drammen.
Grenland omfatter området Porsgrunn/Brevik.
Ved to- og tredommersystem skal dommerne
i størst mulig utstrekning kjøre felles bil.
Passasjertillegg mottas ikke.
Benyttes det flere biler,
skal satsen deles dersom ikke annet er
avtalt med lederen av dommerkomitéen.
Ved kun en dommer gjelder statens satser for kjøring.
NB! Ved reise for internasjonale oppdrag i utlandet
gjelder særskilte bestemmelser
(avtale med leder av dommerkomitéen/
forbundsadministrasjon for hvert enkelt tilfelle).
Innrapportering
av resultater
Alle lag i elite plikter å følge følgende rutiner
for innrapportering av resultater fra kampene:
1.
Hjemmelaget plikter å ringe inn resultatet
senest 15 minutter etter kampslutt til
telefon 951-28885.
Hvis det ikke oppnås kontakt
skal rapporteringen legges igjen på mobilsvar.
2.
Innringeren skal oppgi følgende:
Lag, bane, tilskuere, sluttresultat, pauseresultat,
målscorere, totale utvisningsminutter pr. lag,
evt. røde kort pr. lag.
3.
Dersom lagene unnlater å ringe inn resultatet,
kan det bli ilagt en bot på kr 100,-
for første gangs forseelse.
Om forseelsen gjentar seg. økes boten til kr 250,-.
Ved ytterligere gjentakelser
økes boten med kr 250,- for hver gang.
Generelle bestemmelser
for herre-seriene
A.
Lag som uten gyldig grunn ( kfr. Kampreg. §9 ),
unnlater å møte til kamp bøtelegges med kr. 5000,
og kampen settes opp primært på nytt.
Dersom dette gjentar seg diskvalifiseres laget.
Ved disk. får laget ny bot pålydende kr. 5000.
B.
Den klubb som unnlater å møte
skal i tillegg til boten
dekke arrangørklubbs påløpne utgifter
for kamparrangementet
( eks. baneleie, dommerutgifter m.m ).
Arrangørklubb forestår innkreving
og sender kopi av kravet til NBF
som er avgjørende myndighet
ved eventuelle tvister klubbene imellom.
C.
Desom NBF ikke finner det formålstjenlig
å sette opp kampen på nytt,
skal det lag som ikke møtte til oppsatt kamp
innkreves for sparte reiseutgifter.
NBF foretar innkreving.
KONTAKTPERSONER
Sarpsborg Bandyklubb
Oppm. Per Olav Thorsen
arb: 69123656 priv: 69163943 mob: 95065322
Assistent Leif Karlsen
arb: 69111271 priv: 69131535 mob: 90569844
E-post: leif.karlsen@gilde.no
Mjøndalen Idrettsforening
Trener Espen Enberg
priv: 32891848 mob: 41578020
E-post:
Oppm. Tor Tveter
Priv: 32879747 mob: 90692819
E-post: tortvet@online.no
Røa IL
Kontaktperson Roger Skillingsås
Tlf.arb.:67-149100 Tlf.pr.:22-520293 Mob.:97-972530
E-post: roger@noroffice.no
Oppmann Terje Foss
priv: 22501447 fax: 22501447
Solberg Sportsklubb
Oppm. Odd Støen
arb: 95927726 priv: 32871122 mob: 97655904
E-post: gk-bakke@frisurf.no
Stabæk Idrettsforening
Trener Tomas Rosdahl
priv: 66903873 mob: 90054430
E-post: anitaros@frisurf.no
Oppm. Erik A. Boye
arb: 67-564183 priv: 67-531194 mob: 913-44220
E-post: erik.gullichsen@c2i.net
Ullern IF
Oppm. Anders Hoel
mob: 93427470
E-post: and-ho2@frisurf.no
Oppm. Esben Hansen
arb: 24114997 priv: 67537341 mob: 90052785
E-post: esben@forstogsist.no
|