|
Resultater
Terminliste
Kontaktpersoner
Toppscorer
Utvisninger
Pressemappe
Publikum
Dommerhonorarer
Kjøregodtgjørelse dommere
Innrapportering av resultater
Generelle bestemmelser for herre-seriene
Sluttabell:
Stabæk 21 18 0 3 179 - 69 36
Solberg 21 17 1 3 140 - 56 35
---------------------------------
Ullevål 21 12 1 8 107 - 89 25
Drammen 21 10 3 8 112 - 104 23
---------------------------------
Mjøndalen 21 11 1 9 140 - 105 23
Ready 21 7 1 13 90 - 105 15
---------------------------------
Sarpsborg 21 5 0 16 85 - 144 10
Høvik 21 0 1 20 43 - 224 1
Resultater:
(Omberamminger er markert i kursiv)
N0001 Ons 15.11.06 19:00 Stabekk Stabæk - Høvik 11 - 4
N0003 19:00 Sarpsborg Sarpsborg - Drammen 4 - 8
N0002 20:00 Vassenga Mjøndalen - Solberg 6 - 6
N0004 20:00 Valle Hovin Ullevål - Ready 3 - 7
N0006 Søn 19.11.06 16:00 Gressbanen Ready - Sarpsborg 7 - 4
N0007 16:00 Stabekk Stabæk - Mjøndalen 11 - 3
N0005 17:30 Hauger Høvik - Drammen 2 - 10
N0008 18:00 Vassenga Solberg - Ullevål 6 - 1
N0009 Ons 22.11.06 20:00 Marienlyst Drammen - Solberg 2 - 4
N0010 Ons 22.11.06 20:00 Vassenga Mjøndalen - Ready 10 - 0
N0012 Ons 22.11.06 20:00 Valle Hovin Ullevål - Stabæk 6 - 5
N0015 Søn 26.11.06 16:00 Stabekk Stabæk - Sarpsborg 16 - 6
N0013 16:00 Gressbanen Ready - Drammen 6 - 7
N0014 17:30 Hauger Høvik - Solberg 1 - 6
N0016 18:00 Vassenga Mjøndalen - Ullevål 6 - 5
N0045 Ons 29.11.06 20:30 Vassenga Mjøndalen - Sarpsborg 6 - 3
N0019 Ons 29.11.06 20:00 Marienlyst Drammen - Stabæk 1 - 7
N0020 Ons 29.11.06 20:00 Valle Hovin Ullevål - Høvik 12 - 3
N0018 Ons 29.11.06 18:15 Vassenga Solberg - Ready 5 - 4
N0033 Søn 03.12.06 15:00 Vassenga Solberg - Sarpsborg 7 - 2
N0022 Søn 03.12.06 16:00 Gressbanen Ready - Stabæk 1 - 6
N0023 Søn 03.12.06 16:00 Marienlyst Drammen - Ullevål 7 - 3
N0024 Søn 03.12.06 18:00 Vassenga Mjøndalen - Høvik 16 - 1
N0027 Ons 13.12.06 19:00 Stabekk Stabæk - Mjøndalen 9 - 4
N0025 20:00 Hauger Høvik - Drammen 5 - 5
N0026 20:00 Gressbanen Ready - Sarpsborg 3 - 4
N0028 20:00 Vassenga Solberg - Ullevål 4 - 3
N0031 Søn 17.12.06 18:00 Sarpsborg Sarpsborg - Høvik 10 - 1
N0032 16:00 Valle Hovin Ullevål - Stabæk 3 - 8
N0029 16:00 Marienlyst Drammen - Solberg 5 - 2
N0030 18:00 Vassenga Mjøndalen - Ready 4 - 2
N0035 Ons 20.12.06 19:00 Stabekk Stabæk - Ready 7 - 4
N0036 20:00 Valle Hovin Ullevål - Drammen 5 - 5
N0034 20:00 Hauger Høvik - Mjøndalen 3 - 8
N0021 Ons 20.12.06 19:00 Sarpsborg Sarpsborg - Solberg 2 - 7
N0040 Fre 22.12.06 19:00 Marienlyst Drammen - Sarpsborg 9 - 5
N0038 Tir 26.12.06 13:00 Vassenga Solberg - Mjøndalen 8 - 3
N0039 Tir 26.12.06 13:00 Gressbanen Ready - Ullevål 2 - 3
N0037 Tir 26.12.06 13:00 Stabekk Høvik - Stabæk 0 - 16
N0044 Fre 29.12.06 18:00 Valle Hovin Ullevål - Solberg 2 - 7
N0041 18:00 Marienlyst Drammen - Høvik 8 - 0
N0042 18:00 Sarpsborg Sarpsborg - Ready 7 - 9
N0043 18:00 Vassenga Mjøndalen - Stabæk 4 - 6
N0048 Ons 03.01.07 20:00 Hauger Høvik - Ullevål 3 - 7
N0047 Ons 03.01.07 19:00 Stabekk Stabæk - Drammen 4 - 1
N0046 Ons 03.01.07 20:00 Gressbanen Ready - Solberg 0 - 7
N0017 Ons 03.01.07 19:00 Sarpsborg Sarpsborg - Mjøndalen 4 - 5
N0051 Søn 07.01.07 13:00 Sarpsborg Sarpsborg - Stabæk 0 - 12
N0049 Søn 07.01.07 16:00 Marienlyst Drammen - Ready 3 - 3
N0050 Søn 07.01.07 18:00 Vassenga Solberg - Høvik 15 - 1
N0056 Ons 10.01.07 19:00 Sarpsborg Sarpsborg - Ullevål 4 - 7
N0053 20:00 Marienlyst Drammen - Mjøndalen 7 - 9
N0054 20:00 Vassenga Solberg - Stabæk 1 - 2
N0055 20:00 Gressbanen Ready - Høvik 11 - 2
N0060 Søn 14.01.07 17:30 Hauger Høvik - Ullevål 1 - 12
N0059 16:00 Stabekk Stabæk - Drammen 11 - 6
N0058 16:00 Gressbanen Ready - Solberg 3 - 9
N0057 18:00 Vassenga Mjøndalen - Sarpsborg 12 - 2
N0063 Ons 17.01.07 19:00 Sarpsborg Sarpsborg - Stabæk 3 - 2
N0061 20:00 Marienlyst Drammen - Ready 3 - 4
N0062 20:00 Vassenga Solberg - Høvik 9 - 5
N0064 20:00 Valle Hovin Ullevål - Mjøndalen 4 - 1
N0052 Fre 19.01.07 19:00 Valle Hovin Ullevål - Mjøndalen 6 - 4
N0066 Søn 21.01.07 16:00 Stabekk Stabæk - Solberg 7 - 8
N0068 16:00 Valle Hovin Ullevål - Sarpsborg 4 - 2
N0067 17:30 Hauger Høvik - Ready 2 - 7
N0065 18:00 Vassenga Mjøndalen - Drammen 4 - 6
N0011 Ons 24.01.07 19:30 Sarpsborg Sarpsborg - Høvik 5 - 2
N0071 Ons 07.02.07 19:00 Hauger Høvik - Sarpsborg 3 - 7
N0069 20:00 Solberg Solberg - Drammen 8 - 0
N0070 20:00 Gressbanen Ready - Mjøndalen 3 - 5
N0076 Søn 11.02.07 13:00 Sarpsborg Sarpsborg - Ullevål 3 - 6
N0075 16:00 Gressbanen Ready - Høvik 5 - 1
N0073 16:00 Marienlyst Drammen - Mjøndalen 7 - 6
N0074 18:00 Solberg Solberg - Stabæk 3 - 5
N0079 Ons 14.02.07 19:00 Sarpsborg Sarpsborg - Drammen 6 - 11
N0077 19:00 Stabekk Stabæk - Høvik 20 - 2
N0078 20:00 Vassenga Mjøndalen - Solberg 0 - 11
N0080 20:00 Valle Hovin Ullevål - Ready 6 - 5
N0072 Fre 16.02.07 20:00 Stabekk Stabæk - Ullevål 6 - 5
N0084 Søn 18.02.07 16:00 Marienlyst Drammen - Ullevål 1 - 4
N0081 16:00 Solberg Solberg - Sarpsborg 7 - 2
N0082 18:00 Hauger Høvik - Mjøndalen 1 - 24
N0083 16:00 Gressbanen Ready - Stabæk 4 - 8
Kvartfinaler(lag nr. 3 mot 6, og 4 mot 5):
Ready - Ullevål ons 21.02 kl.20.00 Gressbanen 5 - 7
Mjøndalen - Drammen ons 21.02 kl.20.00 Vassenga 10 - 2
Ullevål - Ready søn 25.02 kl.16.00 Valle Hovin 5 - 5
Drammen - Mjøndalen søn 25.02 kl.16.00 Marienlyst 5 - 9
Semifinaler:
Solberg - Mjøndalen ons 28.02 kl.19.00 Solberg 3 - 6
Stabæk - Ullevål ons 28.02 kl.19.00 Stabekk 6 - 3
Mjøndalen - Solberg søn 04.03 kl.18.00 Vassenga 7 - 6
Ullevål - Stabæk søn 04.03 kl.16.00 Valle H. 4 - 9
Solberg - Mjøndalen ons 07.03 kl.19.00 Vassenga 4 - 4
(5-7 e.str)
Stabæk - Ullevål ons 07.03 kl.19.00 Stabekk 9 - 6
Finale:
lørdag 17.3 Stabekkbanen kl.17.00
Stabæk - Mjøndalen 6 - 3
Kval elite / 1.divisjon:
S.Omg 1:
Sarpsborg - Røa ons 28.02 kl.19.00 Sarpsborg 9 - 2
Hamar - Høvik ons 28.02 kl.20.00 Hamar 9 - 2
S.omg 2:
Høvik - Sarpsborg søn 04.03 kl.17.30 Hauger 1 - 10
Røa - Hamar søn 04.03 kl.18.00 Valle Hovin 2 - 6
S.omg 3:
Røa - Høvik ons 07.03 kl.20.00 Valle Hovin 4 - 8
Sarpsborg - Hamar tir 06.03 kl.20.00 Sarpsborg 4 - 7
Hamar 3 3 0 0 22 - 8 6
Sarpsborg 3 2 0 1 23 - 10 4
----------------------------
Høvik 3 1 0 2 11 - 23 2
Røa 3 0 0 3 8 - 23 0
Terminliste:
(Omberamminger er markert i kursiv)
Ferdigspilt
Reservedatoer:
I prinsippet alle fredager, og de onsdager og søndager
satt av til landslagsaktivitet
hvis lagene ikke har spillere i landslagstroppen
Sluttspill:
Landslag:
Tirsdag 05.12 - Mandag 11.12 (Rossia)
Mandag 22.1 - Mandag 5.2 (VM)
KONTAKTPERSONER
Sarpsborg Bandyklubb
Kontaktperson Egil Spetaas
arb:69148246 priv:69141025 mob:92255366
E-post: egilsp@frisurf.no
Mjøndalen Idrettsforening
Oppm. Frode Holm
Tlf.arb.:32809393 priv:32874032 mob:90568810
E-post: frode.holm@bto.no
Solberg Sportsklubb
Oppm. Odd Støen
arb:95927726 priv:32871122 mob:95927726
E-post: oddalf@online.no
Stabæk Idrettsforening
Oppm. Erik A. Boye
mob:91344220
E-post: erik.boye@stabakbandy.no
Ullevål IL
Oppm. Sigurd Klippenberg
priv:22230562 mob:98228523
E-post: sigurd.klippenberg@enskilda.no
E-post: sigurd.klippenberg@chello.no
Drammen Bandy
Oppm. Per Olaf Stampe
priv:32824044 mob:92060017
E-post: per.olaf.stampe@kongsberg.com
Ready
Oppm. Tom Bjerkely
priv:22494163 mob:91544181
E-post: tom.bjerkely@edb.com
Høvik IF
Oppm. Geir Andersen
Tlf.arb.:23080000 priv:67531642 Mob.:92697671
E-post: geir.andersen@olavthon.no
Pressemappe:
Pressemappe elite
Publikum:
Hjemme:
Borte:
Flest tilskuere i en kamp:
Toppscorer elite:
Navn Klubb Mål
--------------------------------------
Jonas Petterson Mjøndalen 56
Thomas Moen Solberg 31
Kjetil Johansen Solberg 27
Peter Willoch Stabæk 26
Lars Bjørge Thorsen Sarpsborg 25
Andrè Andersen Drammen 24
Jan Fredrik Løland Ullevål 24
Jan Magnus Olaisen Drammen 22
Erik Meier Ullevål 22
Fredrik Johansson Solberg 21
Jens Rubensson Sarpsborg 21
Robert Arnesen Mjøndalen 21
Thomas Holmen Jenssen Stabæk 20
Knut Holmen Jenssen Stabæk 20
Petter Brinchmann Ready 20
Utvisninger:
( Rødt kort teller 45 minutter )
Solberg: 440
Mjøndalen: 505 (1 rødt kort)
Ready: 585 (1 rødt kort)
Sarpsborg: 605 (1 rødt kort)
Drammen: 615 (2 røde kort)
Høvik: 635
Stabæk: 685 (2 røde kort)
Ullevål: 745 (1 rødt kort)
Dommerhonorarer
Elitedivisjonen Honorar: kr 600,- pr. dommer/match.
Dømmes to ordinære kamper på rad samme dag/kveld
skal vedkommende dommer tilkomme kr 200 i diett for kamp nr 2.
Dette gjelder uansett forbundsserie/NM-klasse.
Utbetales gjennom reiseoppgjøret
og må totalt ikke overstige statens satser.
Kjøregodtgjørelse dommere
Ved to(tre) domm. gjelder følgende satser: Diett for pass.(t/r):
Sarpsborg/Fred. - Oslo/Bærum kr 600,- kr 250,-
Sarpsborg/Fred. - Drammensom. kr 850,- kr 300,-
Sarpsborg/Fred. - Hamar kr 1.300,- kr 300,-
Sarpsborg/Fred. - Grenland kr 1.000,- kr 250,-
Oslo/Bærum - DO kr 100,-
Oslo/Bærum - Drammensom. kr 300,- kr 100,-
Oslo/Bærum - Asker kr 150,-
Oslo/Bærum - Grenland kr 1.000,- kr 250,-
Oslo/Bærum - Hamar kr 850,- kr 300,-
Drammensområdet - DO kr 100,-
Drammensområdet - Asker kr 150,-
Drammensområdet - Grenland kr 700,- kr 250,-
Drammensområdet - Hamar kr 1.150,- kr 300,-
Disse satsene inkluderer passasjertillegg
og diett for sjåfør.
Eventuelle bompenger kommer i tillegg.
Det gis ikke bompenger i DO-området.
Dersom man benytter to biler,
skal satsen deles hvis intet annet er
avtalt med lederen av dommerkomitéen.
Sarpsborg omfatter også Fredrikstad.
Oslo omfatter også Bærum.
Drammen omfatter området
Mjøndalen/Solberg/Berskaug/Drammen.
Grenland omfatter området Porsgrunn/Brevik.
Ved to- og tredommersystem skal dommerne
i størst mulig utstrekning kjøre felles bil.
Passasjertillegg mottas ikke.
Benyttes det flere biler,
skal satsen deles dersom ikke annet er
avtalt med lederen av dommerkomitéen.
Ved kun en dommer gjelder statens satser for kjøring.
NB! Ved reise for internasjonale oppdrag i utlandet
gjelder særskilte bestemmelser
(avtale med leder av dommerkomitéen/
forbundsadministrasjon for hvert enkelt tilfelle).
Innrapportering
av resultater
Alle lag i elite plikter å følge følgende rutiner
for innrapportering av resultater fra kampene:
1.
Hjemmelaget plikter å ringe inn resultatet
senest 15 minutter etter kampslutt til
telefon 951-28885.
Hvis det ikke oppnås kontakt
skal rapporteringen legges igjen på mobilsvar.
2.
Innringeren skal oppgi følgende:
Lag, bane, tilskuere, sluttresultat, pauseresultat,
målscorere, totale utvisningsminutter pr. lag,
evt. røde kort pr. lag.
3.
Dersom lagene unnlater å ringe inn resultatet,
kan det bli ilagt en bot på kr 100,-
for første gangs forseelse.
Om forseelsen gjentar seg. økes boten til kr 250,-.
Ved ytterligere gjentakelser
økes boten med kr 250,- for hver gang.
Generelle bestemmelser
for herre-seriene
A.
Lag som uten gyldig grunn ( kfr. Kampreg. §9 ),
unnlater å møte til kamp bøtelegges med kr. 5000,
og kampen settes opp primært på nytt.
Dersom dette gjentar seg diskvalifiseres laget.
Ved disk. får laget ny bot pålydende kr. 5000.
B.
Den klubb som unnlater å møte
skal i tillegg til boten
dekke arrangørklubbs påløpne utgifter
for kamparrangementet
( eks. baneleie, dommerutgifter m.m ).
Arrangørklubb forestår innkreving
og sender kopi av kravet til NBF
som er avgjørende myndighet
ved eventuelle tvister klubbene imellom.
C.
Desom NBF ikke finner det formålstjenlig
å sette opp kampen på nytt,
skal det lag som ikke møtte til oppsatt kamp
innkreves for sparte reiseutgifter.
NBF foretar innkreving.
D.
Førstnevnte klubb (hjemmelag) er teknisk arrangør
av respektive kamp med ansvaret for baneforhold etc
og de utgifter arrangementet medfører.
E.
I elitedivisjon skal det være sekretariat
som tar seg av speakertjeneste, kamp- og utvisningstid,
fører kamprapportskjemaer.
Det skal tilstrebes tilgang til kopimaskin.
Publikum og presse skal ha tilgang til lagoppstilling.
Banen skal være klargjort for spill minst 15 min før kampstart,
dvs at baneteknisk utstyr som mål, vant, hjørneflagg,
innbytterbenker, utvisningsbåser etc er på plass.
Det skal være lagt opp til en viss service
og ordnede forhold for dommere og presse.
|