|
Dommerhonorarer
Kjøregodtgjørelse dommere
Innrapportering av resultater
Generelle bestemmelser for herre-seriene
Kontaktpersoner
Sluttabell
Toppscorer gruppe A:
Sinnataggen:
Dommerhonorarer
Elitedivisjonen Honorar: kr 500,- pr. dommer/match.
Kjøregodtgjørelse dommere
Ved to(tre) domm. gjelder flg. satser: Diett for pass.(t/r):
Sarpsborg/Fred. - Oslo/Bærum kr 600,- kr 250,-
Sarpsborg/Fred. - Drammensom. kr 725,- kr 300,-
Sarpsborg/Fred. - Hamar kr 1.275,- kr 300,-
Sarpsborg/Fred. - Grenland kr 975,- kr 250,-
Oslo/Bærum - DO kr 75,-
Oslo/Bærum - Drammensom. kr 300,- kr 100,-
Oslo/Bærum - Asker kr 150,-
Oslo/Bærum - Grenland kr 975,- kr 250,-
Oslo/Bærum - Hamar kr 825,- kr 280,-
Drammensområdet - DO kr 75,-
Drammensområdet - Asker kr 150,-
Drammensområdet - Grenland kr 700,- kr 250,-
Drammensområdet - Hamar kr 1.125,- kr 280,-
Disse satsene inkluderer passasjertillegg
og diett for sjåfør.
Eventuelle bompenger kommer i tillegg.
Dersom man benytter to biler,
skal satsen deles hvis intet annet er
avtalt med lederen av dommerkomitéen.
Sarpsborg omfatter også Fredrikstad.
Oslo omfatter også Bærum.
Drammen omfatter området
Mjøndalen/Solberg/Berskaug/Drammen.
Grenland omfatter området Porsgrunn/Brevik.
Ved to- og tredommersystem skal dommerne
i størst mulig utstrekning kjøre felles bil.
Passasjertillegg mottas ikke.
Benyttes det flere biler,
skal satsen deles dersom ikke annet er
avtalt med lederen av dommerkomitéen.
Ved kun en dommer gjelder statens satser for kjøring.
NB!
Ved reise for internasjonale oppdrag i utlandet
gjelder særskilte bestemmelser
(avtale med leder av dommerkomitéen/
forbundsadministrasjon for hvert enkelt tilfelle).
Innrapportering
av resultater
Alle lag i elite plikter å følge følgende rutiner
for innrapportering av resultater fra kampene:
1.
Hjemmelaget plikter å ringe inn resultatet
senest 15 minutter etter kampslutt til
telefon 951-28885.
Hvis det ikke oppnås kontakt
skal rapporteringen legges igjen på mobilsvar.
2.
Innringeren skal oppgi følgende:
Lag, bane, tilskuere, sluttresultat, pauseresultat,
målscorere, totale utvisningsminutter pr. lag,
evt. røde kort pr. lag.
3.
Dersom lagene unnlater å ringe inn resultatet,
kan det bli ilagt en bot på kr 100,-
for første gangs forseelse.
Om forseelsen gjentar seg. økes boten til kr 250,-.
Ved ytterligere gjentakelser økes boten med kr 250,-
for hver gang.
Generelle bestemmelser
for herre-seriene
A.
Lag som uten gyldig grunn ( kfr. Kampreg. §9 ),
unnlater å møte til kamp bøtelegges med kr. 5000,
og kampen settes opp primært på nytt.
Dersom dette gjentar seg diskvalifiseres laget.
Ved disk. får laget ny bot pålydende kr. 5000.
B.
Den klubb som unnlater å møte
skal i tillegg til boten
dekke arrangørklubbs påløpne utgifter
for kamparrangementet
( eks. baneleie, dommerutgifter m.m ).
Arrangørklubb forestår innkreving
og sender kopi av kravet til NBF
som er avgjørende myndighet
ved eventuelle tvister klubbene imellom.
C.
Desom NBF ikke finner det formålstjenlig
å sette opp kampen på nytt,
skal det lag som ikke møtte til oppsatt kamp
innkreves for sparte reiseutgifter.
NBF foretar innkreving.
KONTAKTPERSONER
Sarpsborg Bandyklubb
Oppm. Per Olav Thorsen
arb: 69123656 priv: 69163943 mob: 95065322
Assistent Leif Karlsen
arb: 69111271 priv: 69131535 mob: 90569844
E-post: leif.karlsen@gilde.no
Mjøndalen Idrettsforening
Trener Espen Enberg
priv: 32891848 mob: 41578020
E-post:
Oppm. Tor Tveter
Priv: 32879747 mob: 90692819
E-post: tortvet@online.no
Ready
Oppm. Peter Haug
priv: 22143381 mob: 93422247
E-post: peter_readybandy@hotmail.com
Oppm. Wes Caple
priv: 23251440 mob: 90124183
E-post: wes_caple@hotmail.com
Røa IL
Kontaktperson Roger Skillingsås
Tlf.arb.:67-149100 Tlf.pr.:22-520293 Mob.:97-972530
E-post: roger@noroffice.no
Oppmann Terje Foss
priv: 22501447 fax: 22501447
Ullevål IL
Oppm. Sigurd Klippenberg
priv: 22-230562 mob: 95-901292
E-post: sigurd.klippenberg@moesec.no
Solberg Sportsklubb
Oppm. Odd Støen
arb: 95927726 priv: 32871122 mob: 97655904
E-post: gk-bakke@frisurf.no
Stabæk Idrettsforening
Trener Tomas Rosdahl
priv: 66903873 mob: 90054430
E-post: anitaros@frisurf.no
Oppm. Erik A. Boye
arb: 67-564183 priv: 67-531194 mob: 913-44220
E-post: erik.gullichsen@c2i.net
Drammen Bandy
Trener Rolf Hæhre
arb: 32276100 priv: 32833477 mob: 90501151
E-post:rolfh@dias.no
Ullern IF
Oppm. Anders Hoel
mob: 93427470
E-post: and-ho2@frisurf.no
Oppm. Esben Hansen
arb: 24114997 priv: 67537341 mob: 90052785
E-post: esben@forstogsist.no
OMBERAMMINGER FRA DET OPPRINNELIGE OPPSETTET
VIL VÆRE MARKERT MED KURSIV
S.omg 1: søndag 18.11
0001 Solberg - Mjøndalen Vassenga 1 - 11
0002 Stabæk - Sarpsborg Stabekk 12 - 6
0003 Røa - Ready NIH 7 - 1
0004 Ullevål - Ullern NIH 2 - 3
WO Drammen
S.omg 2: onsdag 21.11
0005 Ready - Mjøndalen NIH 1 - 14
0006 Sarpsborg - Solberg Sarpsborg 9 - 5
0007 Drammen - Ullevål Vassenga 0 - 5
0008 Stabæk - Røa, tirs. 20.11 Stabekk 18 - 2
WO Ullern
S.omg 3: søndag 25.11
0009 Solberg - Ready Vassenga 7 - 4
0010 Mjøndalen - Ullern Vassenga 10 - 1
0011 Røa - Drammen NIH 9 - 4
0012 Ullevål - Sarpsborg NIH 2 - 3
WO Stabæk
S.omg 4: onsdag 28.11
0013 Ullern - Solberg Valle Hovin 5 - 3
0014 Ready - Ullevål NIH 1 - 7
0015 Sarpsborg - Røa tir 11.12 Sarpsborg 4 - 4
0016 Drammen - Stabæk, fre 30.11 Vassenga 2 - 8
WO Mjøndalen
S.omg 5: søndag 02.12
0017 Solberg - Drammen Vassenga 13 - 7
0018 Mjøndalen - Sarpsborg Vassenga 8 - 4
0019 Ullern - Ready NIH 2 - 2
0020 Ullevål - Stabæk NIH 4 - 13
WO Røa
S.omg 6: onsdag 05.12
0021 Sarpsborg - Ullern Sarpsborg 16 - 3
0022 Drammen - Mjøndalen Vassenga 0 - 18
0023 Stabæk - Solberg Stabekk 21 - 2
0024 Røa - Ullevål NIH 5 - 7
WO Ready
S.omg 7: søndag 09.12
0025 Solberg - Røa Solberg 7 - 3
0026 Mjøndalen - Stabæk Vassenga 1 - 11
0027 Ullern - Drammen NIH 4 - 3
0028 Ready - Sarpsborg NIH 4 - 12
W0 Ullevål
S.omg 8: onsdag 12.12
0029 Drammen - Ready Vassenga 1 - 4
0030 Stabæk - Ullern Stabekk 27 - 5
0031 Røa - Mjøndalen Valle Hovin 6 - 4
0032 Ullevål - Solberg NIH 2 - 8
WO Sarpsborg
S.omg 9: søndag 16.12
0033 Mjøndalen - Ullevål Vassenga 12 - 2
0034 Ullern - Røa NIH 4 - 13
0035 Ready - Stabæk NIH 1 - 14
0036 Sarpsborg - Drammen Sarpsborg 10 - 1
W0 Solberg
Sluttabell
Stabæk 8 8 0 0 124 - 23 16 3 bonuspoeng
Mjøndalen 8 6 0 2 78 - 26 12 2 bonuspoeng
Sarpsborg 8 5 1 2 64 - 39 11 1 bonuspoeng
Røa 8 4 1 3 49 - 49 9
Solberg 8 4 0 4 46 - 62 8
Ullern 8 3 1 4 27 - 76 7
---------------------------------------------------
Ullevål 8 3 0 5 31 - 45 6
Ready 8 1 1 6 18 - 64 3
Drammen Bandy 8 0 0 8 18 - 71 0
--------------------------------------------------
Publikum:
Solberg: 600 tilskuere på 4 kamper = 150 i gjennomsnitt
Mjøndalen: 580 tilskuere på 4 kamper = 145 i gjennomsnitt
Stabæk: 500 tilskuere på 4 kamper = 125 i gjennomsnitt
Ullevål: 255 tilskuere på 4 kamper = 64 i gjennomsnitt
Sarpsborg: 250 tilskuere på 4 kamper = 63 i gjennomsnitt
Drammen: 240 tilskuere på 4 kamper = 60 i gjennomsnitt
Ready: 185 tilskuere på 4 kamper = 46 i gjennomsnitt
Røa: 116 tilskuere på 4 kamper = 29 i gjennomsnitt
Ullern: 105 tilskuere på 4 kamper = 26 i gjennomsnitt
Flest tilskuere:
Solberg - Mjøndalen 450 tilskuere
Færrest tilskuere:
Drammen - Ready 10 tilskuere
Toppscorer gruppe A:
43 Hanssen Pål Stabæk IF
31 Lystad Christer Sarpsborg Bandyklubb
26 Øhrlund Magnus Stabæk IF
21 Blom Ole Solberg Sportsklubb
20 Pettersson Jonas Mjøndalen Idrettsfor
18 Hauger Nikolay Stabæk IF
17 Arnesen Robert Mjøndalen Idrettsfor
15 Kleven Thomas Røa IL
12 Meier Erik Røa IL
11 Kristiansen Jørn W. Mjøndalen Idrettsfor
11 Yamtsov Aleksander Stabæk IF
9 Løland Jan Fredrik Ullevål IL
8 Kristiansen Stian Mjøndalen Idrettsfor
8 Eriksson Mats Drammen Bandyklubb
7 Nordbrenden Erik Røa IL
7 Thorsen Lars Bjørge Sarpsborg Bandyklubb
6 Fredriksen Bjørn Stabæk IF
6 Rånes Stian Solberg Sportsklubb
6 Saline Nikolai Røa IL
6 Andresen Kim Ullern IF
6 Paulsen Stian Drammen Bandyklubb
5 Thorsen Hans G. Sarpsborg Bandyklubb
5 Øiom Christian Ullevål IL
5 Holmen-Jensen Thomas Stabæk IF
5 Haagensen Svein Ullern IF
5 Jørgensen Martin Johns. Ready
5 Bråthe Tom R. Sarpsborg Bandyklubb
5 Ericsson Ulf Røa IL
5 Eide Martin Ullern IF
5 Rosendahl Jarle Solberg Sportsklubb
5 Johnsen Rune K. Stabæk IF
4 Skistad Kjetil Mjøndalen Idrettsfor
4 Kopperud Jørn Anders Solberg Sportsklubb
4 Eriksen Morten Mjøndalen Idrettsfor
4 Tchursine Juri Røa IL
4 Falstad Fredrik Ullevål IL
4 Eriksen Øyvind Mjøndalen Idrettsfor
3 Johansen Reiulf Solberg Sportsklubb
3 Sletta Håkon Ullern IF
3 Pettersson Stefan Stabæk IF
3 Lindberg Gisle Ready
3 Austad Marius Solberg Sportsklubb
3 Eriksen Joachim Sarpsborg Bandyklubb
3 Karlsen Kim-Andre Sarpsborg Bandyklubb
3 Bråthe Kjell R. Sarpsborg Bandyklubb
3 Andersen Tom Mjøndalen Idrettsfor
3 Løland Joachim Ullevål IL
3 Øen John Richard Mjøndalen Idrettsfor
2 Søderlund Jørgen Sarpsborg Bandyklubb
2 Ekängen Per Johan Sarpsborg Bandyklubb
2 Gulliksen Jonathan Ullern IF
2 Bakke Jørgen Walberg Ullevål IL
2 Andreassen Mads M. Ready
2 Bentzen Mattis Ullern IF
2 Knudsen Jan Fredrik Ullern IF
2 Tryving Johan Ready
2 Brinchmann Petter Ready
2 Skjerve-Nielssen Håkon Ullevål IL
2 Aulie Hans-Jørgen Ullevål IL
2 Wiulsrud Jon Ruben Drammen Bandyklubb
2 Pladsen Alexander Stabæk IF
2 Caple Wes Ready
2 Holstad Per Willy Mjøndalen Idrettsfor
1 Bæckmans Lars Drammen Bandyklubb
1 Tho Espen Stabæk IF
1 Haraldstad Per Sarpsborg Bandyklubb
1 Jonsson Robert Ullevål IL
1 Huse Thomas Nyborg Ullevål IL
1 Andreassen Even Holst Stabæk IF
1 Børresen Ståle Solberg Sportsklubb
1 Fjeldheim Svenn Solberg Sportsklubb
1 Helling Svein Nicolay Drammen Bandyklubb
1 Iversen Espen Sarpsborg Bandyklubb
1 Monrad-Hansen Jens Ready
1 Andreassen Einar Ullevål IL
1 Fjeld Krister Solberg Sportsklubb
1 Wahl Nicolai Ullern IF
1 Martinsen Anders Sarpsborg Bandyklubb
1 Larsen Jan Kenneth Stabæk IF
1 Skoglund Øyvind Ullevål IL
1 Plym Johan Mjøndalen Idrettsfor
1 Kamfjord Simen Røa IL
1 Johansen Lars Lenes Mjøndalen Idrettsfor
1 Palmberg Anders Solberg Sportsklubb
1 Solberg Vidar Solberg Sportsklubb
1 Smelhus Roar Ullern IF
Sinnataggen:
Mjøndalen: 125 minutter
Solberg: 130 minutter
Ullern: 145 minutter
Sarpsborg: 155 minutter
Røa: 160 minutter
Stabæk: 195 minutter
Ullevål: 195 minutter
Ready: 200 minutter
Drammen: 210 minutter
Ant. Ut.min
-----------------------------------------------
Eriksson Mats Drammen Bandykl 7 65
Daniels Jason Ready 6 55
Huse Thomas Nyborg Ullevål IL 2 55
Haraldstad Per Sarpsborg Bandy 4 40
Rosendahl Jarle Solberg Sportsk 4 40
Øen John Richard Mjøndalen Idret 4 40
Kibsgaard John Ullevål IL 4 40
Larsen Jan Kenneth Stabæk IF 4 35
Melhus Andreas Røa IL 3 30
Karlsen Kim-Andre Sarpsborg Bandy 3 30
Gundersen Kjetil Solberg Sportsk 3 30
Plym Johan Mjøndalen Idret 3 30
Martinsen Anders Sarpsborg Bandy 3 30
Tho Egil Stabæk IF 3 30
Nilsen Trond Drammen Bandykl 3 30
Yamtsov Aleksander Stabæk IF 3 25
Hansen Esben Ullern IF 2 20
Børresen Ståle Solberg Sportsk 2 20
Fredriksen Bjørn Stabæk IF 2 20
Tjomsland Håkon Røa IL 2 20
Lystad Christer Sarpsborg Bandy 2 20
Jansson Peter Ullevål IL 2 20
Whittingham Petter B Ullern IF 2 20
Coward James William Røa IL 2 20
Søderlund Jørgen Sarpsborg Bandy 2 20
Tafjord Thomas Drammen Bandykl 2 20
Lindberg Gisle Ready 2 20
Andresen Kim Ullern IF 2 20
Gulliksen Jonathan Ullern IF 2 20
Tchursine Djima Røa IL 2 20
Haugland Marius Stabæk IF 2 20
Falstad Fredrik Ullevål IL 2 20
Førde Eirik Ready 2 20
Pettersson Stefan Stabæk IF 2 20
Skaar Leif Ready 2 20
Myhre Thomas Drammen Bandykl 2 20
Paulsen Stian Drammen Bandykl 2 20
Olsen Kjetil Holestø Drammen Bandykl 2 15
Foss Christian Røa IL 2 15
Lund Stian Ready 2 15
Haagensen Christian Ullern IF 2 15
Andreassen Even Hols Stabæk IF 2 15
Hildrum Erik Ready 1 10
Johansen Lars Lenes Mjøndalen Idret 1 10
Tho Espen Stabæk IF 1 10
Eide Martin Ullern IF 1 10
Spetaas Jarle H. Sarpsborg Bandy 1 10
Olaisen Jan M. Drammen Bandykl 1 10
Bæckmans Lars Drammen Bandykl 1 10
Haugen Marius B. Røa IL 1 10
Austad Marius Solberg Sportsk 1 10
Skistad Kjetil Mjøndalen Idret 1 10
Gimre Bjørnar Solberg Sportsk 1 10
Andreassen Einar Ullevål IL 1 10
Bråthe Tom R. Sarpsborg Bandy 1 10
Holmen-Jensen Thomas Stabæk IF 1 10
Haug Peter Michael Ready 1 10
Bentzen Mattis Ullern IF 1 10
Knudsen Jan Fredrik Ullern IF 1 10
Tryving Johan Ready 1 10
Hoel Erik Ullern IF 1 10
Ditlev-Simonsen Axel Ready 1 10
Brinchmann Petter Ready 1 10
Wahl Nicolai Ullern IF 1 10
Skillingsås Roger Røa IL 1 10
Jørgensen Martin Joh Ready 1 10
Skjerve-Nielssen Håk Ullevål IL 1 10
Thorsen Hans G. Sarpsborg Bandy 1 10
Wiulsrud Jon Ruben Drammen Bandykl 1 10
Skoglund Øyvind Ullevål IL 1 10
Ericsson Ulf Røa IL 1 10
Themte Roy Mjøndalen Idret 1 10
Meier Erik Røa IL 1 10
Løland Jan Fredrik Ullevål IL 1 10
Caple Wes Ready 1 10
Kristoffersen Per Ol Solberg Sportsk 1 10
Granath Erik Ullevål IL 1 10
Thorkildsen Øystein Drammen Bandykl 1 10
Arnesen Robert Mjøndalen Idret 1 10
Johansen Reiulf Solberg Sportsk 1 10
Løland Joachim Ullevål IL 1 10
Hauger Nikolay Stabæk IF 1 10
Saline Nikolai Røa IL 1 10
Thorsen Lars Bjørge Sarpsborg Bandy 1 5
Støme Jon H. Røa IL 1 5
Kristiansen Jørn W. Mjøndalen Idret 1 5
Kamfjord Simen Røa IL 1 5
|